آیا اسلام با قتل و غارت پیشرفت کرده است؟

یکی از شبهاتی که آتئیست ها و ملحدین نشر داده اند این است که اسلام با قتل و غارت و شمشیر به اینجا رسیده است، در حالی که مردم با مطالعات علوم آتئیست می شوند!. حال با ما برای بررسی شبهه همراه باشید.

این مطلب که متکی به #شمشیر است از گفته های بی اساس است زیرا #اسلام دین منطق برادری و برابری است و اینکه خواسته باشد برای پیشرفت خود از شمشیر کمک بگیرد نقض غرض است و اگر این گونه بود نه تنها باعث پیشرفت او نمی شد بلکه موجب انحطاط این دین هم می شد.

پیامبر اسلام به عنوان پرچم دار این آئین الهی شخصیتی بودند بسیار مهربان و دلسوز و به همین خاطر مسلمانان بر گرد شمع وجود ایشان جمع شدند و اسلام در سرتاسر دنیا نفوذ کرد و خود قرآن کریم نسبت به اخلاق کریمه آن حضرت می فرماید:

فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلیظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِک‏
آل عمران آیه ۱۵۹

قرآن کریم در سوره ممتحنه می فرماید:
یَنْهَئکمُ‏ُ اللَّهُ عَنِ الَّذِینَ لَمْ یُقَاتِلُوکُمْ فىِ الدِّینِ وَلَمْ یخُرِجُوکمُ مِّن دِیَارِکُمْ أَن تَبرَوهُمْ وَتُقْسِطُواْ إِلَیهْم إِنَّ اللَّهَ یحُبُّ الْمُقْسِطِین
ممتحنه آیه ۸

نسبت به کفاری که با شما سر جنگ ندارند محبت کنید، عدالت را در باره آنها رعایت کنید، خداوند عدالت‌ پیشگان را دوست دارد. و یا در آیه ۱۹۰ سوره مبارکه بقره نیز آورده شده است:

وَقَاتِلُواْ فىِ سَبِیلِ اللَّهِ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَکُمْ وَلَا تَعْتَدُواْ إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ الْمُعْتَدِین
بقره ۱۹۰

با آنهایی جنگ کنید که با شما می جنگند، اگر با شما جنگ ندارند و اعلام صلح کردند؛ شما هم دست طرفدار صلح را بفشارید، ‌حتی آنجایی هم که با شما جنگ می‌کنند، از حدش تجاوز نکنید.

تنها نکته ای که باقی می ماند این است که اسلام در آغاز به یک شمشیر نیاز داشت که آن شمشیر هم در ید الهی مولا امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام بود که با این شمشیر خط اسلام وکفر و نفاق از هم جدا می شد و نهال نوپای اسلام را از بادهای نفاق و شرک ایمن نگه داشت

این شمشیر هم برای دفاع از اسلام بوده که در این دفاع خون سران شرک ونفاق ریخته شده است و شاید به همین خاطر بسیاری از منافقین کینه آن حضرت را به دل گرفتند و هنوز هم آثار آن کینه ها در جبهه نفاق دیده می شود.

نیاز به این شمشیر تا جایی بود که عمر بن خطاب مى‌گفت:

والله لولا سیفه لما قام عمود الاسلام

به خدا سوگند! اگر شمشیر علی علیه السلام نبود‌، عمود خیمه اسلام استوار نمى‌شد

إبن أبی الحدید المدائنی المعتزلی، أبو حامد عز الدین بن هبة الله بن محمد بن محمد (متوفای۶۵۵ هـ)، شرح نهج البلاغة، ج ۱۲، ص ۵۱، تحقیق محمد عبد الکریم النمری، ناشر: دار الکتب العلمیة – بیروت / لبنان، الطبعة: الأولى، ۱۴۱۸هـ – ۱۹۹۸م

بیاییم به گفته های چندتا از دانشمندان توجه کنیم:

 جرج_سارتن:

تمدن اسلامی نتیجه پیوند جوانه نیرومند عرب بر روی درخت تناور تمدن ایرانی بود و راز نیرومندی عجیب و تحول ملكات و فضایل آن در همین مطلب نهفته است

 گوستا_ولبون:

بعضى ها (از اروپائیان) عار دارند که اقرار کنند یک قوم کافر و ملحدى (یعنى مسلمانان) سبب شده اروپاى مسیحى از حال توحّش و جهالت خارج گردد و لذا آن را مکتوم مى دارند. ولى این نظر به درجه اى بى اساس و تأسّف آور است که به آسانى مى توان آن را ردّ کرد… . نفوذ اخلاقى مسلمانان، آن اقوام وحشى اروپا را كه سلطنت روم را زیر و زبر نمودند، داخل در طریق آدمیت نمود و نیز نفوذ عقلانى آنان، دروازه علوم و فنون و فلسفه را كه ما اروپاییها از آن به كلى بى خبر بودیم به روى ما باز كرد و تا ششصد سال، مسلمانان، استاد ما بودند.

تمدّن اسلام و عرب، چاپ چهارم، ص ۷۵۱

و ساير گفته هایی که میتوانید در سایت زیر مطالعه کنید:

http://ahlolbait.com/article/7791/نقش-مسلمانان-در-پیشرفت-علمی-غرب-پاورپوینت

آخرین نکته که  بهش اشاره میکنیم که میگویند مردم با مطالعه علم و علوم آتئیست میشوند

 مائو تسه تونگ در سال ۱۹۴۹ جمهوری خلق چین تمامی فرقه های مذهبی را سرکوب کرده و فعالیت های آنان را بطور کامل ممنوع کرده
در این هنگام با شروع #انقلاب_فرهنگی چین، گارد سرخ به شکل کاملا بی رحمانه اقلیت های مذهبی بویژه مسلمانان رو سرکوب کردند حتی بعد از مرگ مائو حزب کمونیست در سال ۱۹۸۱ رسماً از انقلاب فرهنگی تبری جست و به اشتباهات مائو اذعان کرد.
در این انقلاب در برخی موارد برای کشتن مخالفان از اعمالی همچون بیرون آوردن اندام آنها از بدن و سپس خوردن آنها استفاده شده است.

البته این فقط یک نمونه بود جدا از #پل_پوت، #استالین و…. از سیاستمداران #کمونیست

حالا با این توضیحات قضاوت را برعهده شما میگذارم که کدوم جریان با علم پیشرفت کرد و کدوم با قتل و غارت.

رفع شبهات دینی

یک نفر مانده از این قوم که برمیگردد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *